29.8 C
Skopje

Ganiu: Çdo projekt ku është vënë lopata ka përfunduar me sukses

Liridon Baftiu nga Forumi Rinor i Alternativës, në Tv 21 në emisionin Clik Plus akuzoi Ganiun se nuk ka punuar në sferen e sportit duke qenë se vet jeni sportist. Pyetja ishte përse nuk keni bërë shumë projekte sportive.

Ganiu iu përgjigj se në çdo vend ku kemi vënduar lopatën së me kryetarin Ali Ahmeti atë edhe e kemi përfunduar. “Kemi investuar 1.5 milion euro në stadiumin e FC Shkupit. Klubi tanimë ka suksese të mëdha, tjetër investim është palestra e mundjes në SHF Liria, ku në të gjithë Ballkanin nuk ka asi palestre sportive, sallë hendbolli kemi për vajza dhe në çdo shkollë kemi rikonstruim të sallave ose salla të reja”, është përgjigjur Ganiu.

Pas kësaj përgjigjeje që mori Liridon Baftiu nuk kishte gjë tjetër për të thënë, kritikuar ose shtuar.

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...