31.8 C
Skopje

Bekim Sali nuk i përgjigjet përfaqësuesit të FR BDI-së kur u pyet për Tarçullovskin (Video)

Kandidati i Alternativës për kryetar të Çairit, Bekim Sali, që përkrahet nga ASH dhe VMRO-DPMNE, në debatin e sontën të organizuar nga TV21 nuk hapi gojën dhe nuk tha asnjë fjalë të vetme se si ndjehet kur atë e përkrahë partia e kriminelit të luftës të dënuar nga Gjyakata e Hagës për vrasjen makabre të civilëve shqiptarë të Lubotetin, dhe as për lidhjet e shpekuluara të tij dhe partisë së tij me lëvizjet iraniane shiite, të ndaluara nga Bashkësia ndërkombëtare.

Bekim Sali nguroi ti përgjigjet përfaqësuesit të forumit rinor të BDI-së Jetmir Asani se a do ta përkrahin kandidatin e VMRO-DPMNE-së në Butel, i cili një herit është kumbar i Johan Tarçullovskit, kriminel i dënuar nga gjykata e Hangës për krime lufte.

Për më shumë ndiqni deklatat e tij konfuze të dhënë sonte në tv21:

TË FUNDIT

Tetovarët ankohen, nuk kanë ujë për pije!

Lagjja  146  në Tetovë vazhdon të jetë pa ujë të pijshëm edhe në këto temperatura të larta. Banorët e kësaj lagje thonë se  ata...

Komisioni Hetimor për Energjinë nuk e voton listën “politike” të propozuar nga VV-ja, opozita e lëshon mbledhjen

(E plotësuar) Është shtyrë për një ditë tjetër mbledhja e Komisionit Hetimor për Energjinë, i cili do të hetojë proceset vendimmarrëse në këtë sektor...

Vizita e Kurtit në SHBA shtetit i kushtoi mbi 36 mijë euro, kryeministri qëndroi në hotelin luksoz “Hilton”

Vizita gati tri javore e kryeministrit Albin Kurti me bashkëpunëtorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) i ka kushtuar buxhetit të Kosovës hiç...

Kosova përball Serbisë në Lojërat Mesdhetare

Sot gjatë ditë do të zhvillohet përballja e parë mes Kosovës dhe Serbisë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Kreshnik Mahmuti dhe Marko Jevtoviq do...

Vajza e aktorit Alec Baldwin bën rrëfimin tronditës

Ireland Baldwin, vajza e aktorit Alec Baldwin, ka rrëfyer mes lotësh disa nga ngjarjet më të rënda që i kanë ndryshuar krejtësisht rrjedhën e...