0.8 C
Skopje

Bekim Sali nuk i përgjigjet përfaqësuesit të FR BDI-së kur u pyet për Tarçullovskin (Video)

Kandidati i Alternativës për kryetar të Çairit, Bekim Sali, që përkrahet nga ASH dhe VMRO-DPMNE, në debatin e sontën të organizuar nga TV21 nuk hapi gojën dhe nuk tha asnjë fjalë të vetme se si ndjehet kur atë e përkrahë partia e kriminelit të luftës të dënuar nga Gjyakata e Hagës për vrasjen makabre të civilëve shqiptarë të Lubotetin, dhe as për lidhjet e shpekuluara të tij dhe partisë së tij me lëvizjet iraniane shiite, të ndaluara nga Bashkësia ndërkombëtare.

Bekim Sali nguroi ti përgjigjet përfaqësuesit të forumit rinor të BDI-së Jetmir Asani se a do ta përkrahin kandidatin e VMRO-DPMNE-së në Butel, i cili një herit është kumbar i Johan Tarçullovskit, kriminel i dënuar nga gjykata e Hangës për krime lufte.

Për më shumë ndiqni deklatat e tij konfuze të dhënë sonte në tv21:

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...