0.8 C
Skopje

FR BDI Gostivar i kreu punët të cilat duheshte ti përfundoj Taravari

Ne jemi Forumi Rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar. Jemi sot në fshatin Çajlë ku filluam aksionin për pastrimin dhe riparimin e tereneve sportive në vendbanimet tona.

Siç e pamë në terenin sportiv të shkollës fillore në Çajlë, gjendja e tereneve është e mjerueshme. Gjendja është e tillë gati se në të gjitha hapësirat e gjelbëra në vendbanimet tona, andaj vendosëm që vullnetarisht ne si Rini e BDI të realizojmë aksionin e pastrimit dhe riparimin në të gjitha terenet sportive. Ky aksion do te vazhdoj edhe ne ditet ne vazhdim.

Sa i përket punës sonë mund te shihni edhe vetë, ngjyrosem terenin, vendosem kosha për mbeturina, pastruam terenin si dhe vendosem ndriçim. Me pak punë së bashku mund të arrimë shume.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...