22.8 C
Skopje

EVN: Lajmet për Ali Ahmetin nuk janë të vërteta

Pas lajmeve të rreme dhe spekulimeve që qarkullonin ditë më parë për liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në lidhje me energjinë elektrike, kanë reaguar nga kompania energjetike EVN, të cilët për TetovaSot thonë se pas kryerjes së kontrollit të orëmatësit në hapësirat e shtëpisë së kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, kanë vërtetuar se nuk ka parregullsi në shfrytëzimin e energjisë elektrike.

“Ekipet e Elektrodistribuimi pas kryerjes së kontrollit të orëmatësit në hapësirat e shtëpisë së kryetarit të BDI, z. Ali Ahmeti, vërtetuan se nuk ka parregullsi në shfrytëzimin e energjisë elektrike.

Priza zgjatuese është e lidhur ndërmjet orëmatësit dhe objektit, që do të thotë se konsumi plotësisht regjistrohet nga ana e orëmatësit” thonë nga EVN për TetovaSot.

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...