19.1 C
Skopje

Bekteshi: BDI fillon fushatën nga Gostivari, qytetarët zëshëm kërkojnë ndryshimin

Kreshnik Bekteshi nga selia e BDI-së në Shkup ka njoftuar se kjo parti fushatën për zgjedhjet lokale të 17 tetorit do ta fillojë në Gostivar.

Në këtë komunë do të përfundojë të njëjtën me tubim.

Ka ftuar partitë politikë që aktivitetet e tyre në kuadër të fushatës zgjedhore t’i realizojnë në përputhje me rekomandimet dhe masat për mbrojtje nga virusi Kovid-19.

“Fushatën për zgjedhjet lokale ditën e hënë nga Gostivari, sepse kemi dëgjuar zërin e qytetarëve të Gostivarit të cilët zëshëm kërkojnë ndryshim”, tha Bekteshi.

TË FUNDIT

Ish – e dashura e Don Xhonit shpreh pëlqim ndaj “rivalit” të tij?

Ndarja e modeles ruse Ariana Lirey dhe reperit Don Xhon bëri bujë të madhe. Tashmë ka kaluar një muaj që nga ndarja e tyre dhe...

Vajza e Lutfi Hazirit na prezanton të dashurin

Kënga Haziri para pak çastesh publikoi një fotografi të re. Ajo në krah ka partnerin e saj të cilin nuk i ka etiketuar emrin. Megjithatë ata...

Nuredini: Problemin me mbeturinat do ta zgjidhim me paratë nga BERZH-i

Me paratë e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të ndërtohen landfille rajonale me stacione transferimi dhe do të prokurohen kontejnerë dhe kamionë...

Grubi: Ftoj shqiptarët e Luginës masovikisht ta përkrahin Shaip Kamberin

Zëvendëskryeministri i parë Grubi ka bërë thirrje për ta përkrahur Shaip Kamberin, nga të gjithë shqiptarët e Luginës që edhe njëherë të merr vend...

Ali Ahmeti: Ftoj të gjithë shqiptarët e Luginës ta përkrahin Shaip Kamberin

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka bërë thirrje për ta përkrahur Shaip Kamberin nga Lugina dhe koalicionin "Koalicioni i shqiptarëve të Luginës" i cili...