14.8 C
Skopje

LSDM: OBRM-PDUKM është kundër qytetarëve, bllokon dhe pengon ligje

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se partia maqedonase opozitare punon kundër interesave të qytetarëve dhe në vend të konstruktivitetit po bën bllokime dhe pengesa për ligje të rëndësishme.

“Në Komisionin për Financa dhe Buxhet, deputetët e OBRM-PDUKM-së pengojnë Ligjin për heqjen e interesave për shpenzimet në ndërmarrjet publike”, thonë nga kjo parti duke i përmendur bllokimet e OBRM-PDUKM-së.

Ata shtojnë se kjo parti pengojnë edhe që dita e diel të jetë ditë pushimi, ndryshimet që mundësojnë punësim të përherhshëm për 4.700 mësimdhënës.

Ndryshe, pushteti dhe opozita maqedonase kanë pasur disa konflikte në lidhje me bllokikin e ligjeve në procedurë kuvendare, ndërsa pjesën më të madhe të ligjeve të rëndësishme, Qeveria i ka miratuar përmes flamurit evropian./Telegrafi/

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...