23.8 C
Skopje

Grubi: Ata që nuk janë regjistruar mund ta bëjnë në komunën ku banojnë

LAJM I RËNDËSISHËM:

Kemi hyrë në fazën e fundit të Regjistrimit të popullësisë.

Ky proces vazhdon deri më 30 shtator, por nga SOT të gjithë ata që nuk janë regjistruar për shkaqe të ndryshme, të njejtën mund ta bëjnë në komunën ku banojnë.

Diaspora vazhdon të regjistrohet online në linkun në vijim: https://popis2021.stat.gov.mk/

TË FUNDIT

Disenjatori me koleksione unike me motive shqiptare

Nisi që i ri të merret me artin dhe të bukurën, për të vazhduar që me sukses ta jetësoj këtë dhunti me kreativitet në...

FC Prishtina vazhdon me përforcime, tani me brazilianin Marclei Santos

FC Prishtina ka prezantuar transferimin e tretë brenda ditës së premte dhe të pestin në afatin kalimtar veror. Sulmuesi brazilian, Marclei Cesar Chaves Santos,...

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...