Covid-19: 20 viktima dhe 392 të infektuar

0
92

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 339 persona të shëruar nga Covid-19 në vend dhe 392 të infektuar. Instituti i Shëndetit Publik njofton për 20 viktima, 10 prej tyre nga Shkupi.

Nga 4.633 teste, indeksi i të infektuarve shënon 8.5%. Aktualisht në vend janë mbi 12 mijë raste aktive.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here