32.8 C
Skopje

Nesër në qytet bllokohen këto rrugë

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se nesër në Shkup do të jenë të bllokuara disa rrugë për qarkullim.

“Më 25.09.2021 (e shtunë) në Shkup do të mbahet “Forumi socio-ekologjik Shkupi 2021″. Për këto shkaqe Sektori i Punëve të Brendhme në Shkup do të ndërmarë masa për regjim të veçantë të komunikacionit në rrugët më të gjera të rajonit të qendrës së Shkupit”, njoftojnë nga MPB-ja.

Nga atje apelojnë që të respektohen urdhrat të cilat do t’i japin policët

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...