14.8 C
Skopje

OEMVP takim me krerët e AAA dhe ASH

OEMVP realizoi takimin e parë në kuadër të takimeve tradicionale në prag të zgjedhejve lokale ku prezanton Platformën e Zhvillimit Ekonomik Lokal.

Në këtë takim Kryetari i OEMVP-së z.Nebi Hoxha mirëpriti Kryetarët e Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa gjegjësisht z.Ziadin Sela dhe Z.Afrim Gashi të cilët ishin të shoqëruar edhe nga kandidatët prej rradhëve të tyre për kryetarë komunash.

Nga ana e përfaqësuesve të OEMVP-së u shpalosën mbi 60 masa nga platforma, propozime dhe ide të cilat pushteti lokal në 4 vietet e ardhshme duhet t’i realizon me qëllim të rritjes së ekonomisë dhe bizneseve lokale, kështu duke kontribuar pozitivisht ndaj cilësisë së jetesës së qytetarëve, vetëqëndrueshmërine e institucioneve gjegjësisht komunave, njëherit duke e ndihmuar edhe procesin e decentralizimit.

Pavarësisht situatave dhe rrethanave, OEMVP vazhdon me ngulm t’i kërkojë të drejtat e biznesit për përmirësimin e kushteve, marrë parasyshë se biznesi paraqet shtyllën ekonomike të shoqërisë dhe shtetit tonë.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...