2.8 C
Skopje

Nuredini pa veturë në rrugët e Çairit, Agjenda e gjelbër prioritet

Sot ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini mbajti press në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Shkup. Para gazetarëve bëri prezantimin e përbetimit të IV  “Agjenda e Gjelbërt”.

Qytetarët e kanë fotografuar ministrin Nuredini duke u larguar nga selia e BDI-së por ajo që ra në sy është se ministri nuk u largua me veturë por në këmbë.

Edhe një mesazh i mirë se Agjenda e gjelbër po praktikohet në çdo sferë.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...