14.8 C
Skopje

Marku zihet me kundërshtarin para luftës në ring

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka shpërthyer në konferencën për shtyp dhe gjatë ‘përballjes’ me kundërshtarin e tij, Maxim Prodan.

Marku do të ndeshet me ukrainasin Prodan të shtunën mbrëma në stadiumin e Tottenham Hotspur në Londër.

Përballja e Markut me Prodan është e vlefshme për titullin IBF International në kategorinë ‘welterweight’.

Sot (e enjte) është mbajtur konferenca për shtyp para meçit dhe ‘face-off’ apo përballja mes dy boksierëve.

Megjithatë, nuk ka shkuar gjithçka mirë në asnjërën pasi boksieri shqiptar ka shpërthyer në të dy rastet.

Marku e ka ofenduar rëndë kundërshtarin e tij si dhe e ka paralajmëruar që do ta mposhtë atë të shtunën.

Boksieri ynë edhe ka tentuar që ta sulmojë atë, ku për një moment i dha një shtyrje të fuqishme, ndërsa vetëm sigurimi arriti ta ndalë. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...