-4.2 C
Skopje

Kështu mund të duket Samsung Galaxy S22

Informacioni i parë i rrjedhur tregon drejtimin që Samsung po merr me telefonat e tij Galaxy.

Do të kalojnë disa muaj para se Samsung të prezantojë pajisjet e saj të reja të nivelit të lartë.

Formacioni i Galaxy S22 mund të pritet në janar ose shkurt.

Rrjedhjet e para sugjerojnë se si do të duken telefonat e ardhshëm të Samsung dhe çfarë të presim nga pajisjet.

Për sa i përket dizajnit, priten risi më të vogla, siç pohon faqja e njohur dhe e besueshme Ice Universe. Prandaj Samsung duhet t’i përmbahet modelit bazë të Galaxy S21.

Moduli i kamerës në pjesën e pasme të Galaxy S22 duhet të kujtojë atë të pajisjes paraardhëse. Videoja më poshtë tregon se si mund të duket Galaxy S22 Ultra.

Thashethemet vazhdojnë se Samsung po bashkëpunon me Olympus në zhvillimin e kamerës.

Kamera kryesore duhet të bazohet në të ISOCELL GN5 sensor , i cili ka një rezolucion prej 50 megapikselë.

Kamera e padukshme nën ekran thuhet se nuk është gati ende, kështu që prezantimi i saj me sa duket është shtyrë.

Ka një lajm të mirë për ata që duan telefona inteligjent më të vegjël. Sepse sipas Ice Universe, Samsung Galaxy S22 me një diagonale të ekranit prej 6.06 inç do të jetë dukshëm më i vogël se paraardhësi i tij.

Për më tepër, skajet që rrethojnë ekranin duhet të jenë më të ngushta, në mënyrë që raporti ekran-trup të rritet. Faktori i formës gjithashtu duhet të bëhet përgjithësisht më i ngushtë dhe të kalojë në mënyrë specifike nga 20:9 në 19.3:9.

Bateria dhe procesori

Kur bëhet fjalë për baterinë dhe kapacitetin e karikimit, ne po ecim përpara me hapa të vegjël. Të paktën kështu mund të ngarkohet Samsung Galaxy S22 Ultra me një maksimum prej 45 vat. Se si duket me pajisjet e tjera S22 është ende e paqartë.

Për procesorin, Samsung tradicionalisht mbështetet në zhvillimin e mëtejshëm të Exynos 2100. Kjo do të thotë që një Exynos 2200 përdoret në telefonat celularë S22. Në SHBA, telefonat e ardhshëm Galaxy do të dalin në treg me një Snapdragon 898 nga Qualcomm. /Telegrafi/

TË FUNDIT

Grubi: Filmi ZGJOI po na bënë krenarë të gjithëve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi ka shprehur përkrahjen për filmin ZGJOI i cili po konkuron...

Grubi: Presidenti Radev përshëndeti seancën e përbashkët Sofje-Shkup

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në rrjetin social Facebook ka njoftuar opinionin e gjerë për...

Reagon Muamed Sejdini: Shpërthimi para shtëpisë së Dukës, një akt i shëmtuar!

Shpërthimi me tritol në shtëpinë e presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ka ngjallur reagime nga më të shumtat nga njerëz të skënës së sportit...

Maqedonia e Veriut shënon përparim në luftën kundër korrupsionit

Pas rezultatit më të keq të vitit të kaluar dhe vendit të 111-të në listën e perceptimit të korrupsionit, Maqedonia këtë vit po përparon...

Komuna e Strugës nënshkroi memorandum bashkëpunimi me EuroStep-Shkup

Me rastin e organizimit të biznis panairit për peshk dhe peshkim, sot në hapësirat e Komunës së Strugës u mbajt takim mes kryetarit Ramis...