31.8 C
Skopje

Hoxha: Nuk do merremi me të tjerët, qytetarët janë të lodhur nga “ata”

Sekretari general i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha që mes tjerash mbanë edhe pozitën e ministrit të Bujqësisë në “Click Plus”, me Fatmir Aliun ka folur rreth pritshmërive të Besës në zgjedhjet lokale dhe planeve që kjo parti I ka për qytetarët.

Hoxha tha se Lëvizja Besa është parti që këto zgjedhje i ka marrë shumë seriozisht dhe do të garojë me pjesën më të madhe të lidershipit.

Shtoi se nuk do të merren me partitë tjera politike sepse siç tha populli tashmë e din kush janë ata dhe është lodhur prej tyre.

“Nuk do të merremi me partitë tjera, populli i din kush janë, opinion është lodhur prej tyre”, tha mes tjerash Hoxha, i cili u shpreh I bindur se në Tetovë do të fitojë kreu i Besës, Bilall Kasami që për kundërshtarë ka Teuta Arifin nga BDI, Vullnet Murselin nga ASH-AAA dhe Sadi Bexhetin nga PDSH.

TË FUNDIT

Vdes në moshën 32-vjeçare aktori i humorit

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdekjen e tij të papritur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Tetovarët ankohen, nuk kanë ujë për pije!

Lagjja  146  në Tetovë vazhdon të jetë pa ujë të pijshëm edhe në këto temperatura të larta. Banorët e kësaj lagje thonë se  ata...

Komisioni Hetimor për Energjinë nuk e voton listën “politike” të propozuar nga VV-ja, opozita e lëshon mbledhjen

(E plotësuar) Është shtyrë për një ditë tjetër mbledhja e Komisionit Hetimor për Energjinë, i cili do të hetojë proceset vendimmarrëse në këtë sektor...

Vizita e Kurtit në SHBA shtetit i kushtoi mbi 36 mijë euro, kryeministri qëndroi në hotelin luksoz “Hilton”

Vizita gati tri javore e kryeministrit Albin Kurti me bashkëpunëtorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) i ka kushtuar buxhetit të Kosovës hiç...

Kosova përball Serbisë në Lojërat Mesdhetare

Sot gjatë ditë do të zhvillohet përballja e parë mes Kosovës dhe Serbisë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Kreshnik Mahmuti dhe Marko Jevtoviq do...