-4.2 C
Skopje

Hoxha: Nuk do merremi me të tjerët, qytetarët janë të lodhur nga “ata”

Sekretari general i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha që mes tjerash mbanë edhe pozitën e ministrit të Bujqësisë në “Click Plus”, me Fatmir Aliun ka folur rreth pritshmërive të Besës në zgjedhjet lokale dhe planeve që kjo parti I ka për qytetarët.

Hoxha tha se Lëvizja Besa është parti që këto zgjedhje i ka marrë shumë seriozisht dhe do të garojë me pjesën më të madhe të lidershipit.

Shtoi se nuk do të merren me partitë tjera politike sepse siç tha populli tashmë e din kush janë ata dhe është lodhur prej tyre.

“Nuk do të merremi me partitë tjera, populli i din kush janë, opinion është lodhur prej tyre”, tha mes tjerash Hoxha, i cili u shpreh I bindur se në Tetovë do të fitojë kreu i Besës, Bilall Kasami që për kundërshtarë ka Teuta Arifin nga BDI, Vullnet Murselin nga ASH-AAA dhe Sadi Bexhetin nga PDSH.

TË FUNDIT

Grubi: Filmi ZGJOI po na bënë krenarë të gjithëve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi ka shprehur përkrahjen për filmin ZGJOI i cili po konkuron...

Grubi: Presidenti Radev përshëndeti seancën e përbashkët Sofje-Shkup

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në rrjetin social Facebook ka njoftuar opinionin e gjerë për...

Reagon Muamed Sejdini: Shpërthimi para shtëpisë së Dukës, një akt i shëmtuar!

Shpërthimi me tritol në shtëpinë e presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ka ngjallur reagime nga më të shumtat nga njerëz të skënës së sportit...

Maqedonia e Veriut shënon përparim në luftën kundër korrupsionit

Pas rezultatit më të keq të vitit të kaluar dhe vendit të 111-të në listën e perceptimit të korrupsionit, Maqedonia këtë vit po përparon...

Komuna e Strugës nënshkroi memorandum bashkëpunimi me EuroStep-Shkup

Me rastin e organizimit të biznis panairit për peshk dhe peshkim, sot në hapësirat e Komunës së Strugës u mbajt takim mes kryetarit Ramis...