2.8 C
Skopje

Ahmeti: Fehmiu dhe Xheva e deshtën lirinë më shumë se jetën

Lideri i BDI, Ali Ahmeti ka kujtuar sot 23 vjetorin e rënies heroike të heronjëve të Kosovës, Fehmi e Xhevë Lladrovci, njofton Observeri – Maqedoni

“Vitet ikin por veprimtaria e Fehmi e Xhevë Lladrovcit nuk do të harrohet kurrë. Edhe 23 vite pas rënies së tyre heroike, ideali i tyre për çlirimin dhe lirinë e popullit mbetet i freskët si sot. Xheva e Fehmiu e deshtën lirinë më shumë se jetën, unë por edhe gjithë shqiptarët do t’i kujtojmë përjetësisht. Lavdi veprës së Fehmiut dhe Xhevës”, kujton bashkëveprimtarët e tij, lideri i BDI, Ali Ahmeti në një status në Facebook.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...