29.8 C
Skopje

Regjistrohen 17 viktima nga Covid 19, tre prej tyre në moshë të re

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 4.072 testime, prej të cilave 554 kanë rezultuar pozitivë.

Në po të njëjtën periudhë janë shëruar 891 persona kurse betejën me virusin e kanë humbur 17 pacientë.

Viktimat më të reja në moshë janë nga Shkupi edhe atë një 33, 34 dhe 36-vjeçar.

Raste aktive në vend janë 12.433.

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...