22.8 C
Skopje

Moti me vranësira, temperatura deri në 29 gradë

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesët veriperëndimorë do të ketë kushte për reshje shiu. Do të fryj erë nga drejtimi veriperëndimorë, më e theksuar përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 21 deri në 29 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe më i freskët. Do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 13 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 24 gradë Celsiusë

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...