14.8 C
Skopje

Merko: Regjistrimi është i rëndësishëm, është garancion për ardhmërinë dhe zhvillimin e shtetit

Edhe kryetari Ramis Merko kreu obligimin e tij si qytetar dhe u regjistrua në regjistrimin e popullsisë në Republikën e Maqedonisë së veriut.

Ky proces është tejet i rëndësishëm për zhvillimin e shtetit dhe garancion për ardhmërinë e tij.

Të gjithë sëbashku të dëshmojmë sjellje me përgjegjësi dhe të kontribuojmë në regjistrimin e popullsisë si përgjegjësi qytetare.

Urime për të gjithë regjistruesit në terren dhe ekipin punues të Entit shtetëror të statistikave.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...