31.8 C
Skopje

Cristiano Ronaldo, njeriu i rekordeve

Kush mendonte se Cristiano Ronaldo nuk kishte çfarë të jepte më për Manchester United, në këtë rikthim pas 12 vitesh, sigurisht që e ka pasur gabim.

Me 4 gola në tre ndeshje të luajtura me fanellën e “djajve të kuq”, Ronaldo u ka mbyllur gojën të gjithë kritikëve të këtij transferimi dhe është shndërruar menjëherë në “lokomotivën e trenit” të drejtuar nga norvegjezi Ole Gunnar Solskjaer.

CR7 ka bërë diferencën jo vetëm me golat e shënuar, por edhe me gjendjen e tij atletike, pasi në ndeshjen ndaj West Ham “u kap nga radari” teksa vraponte me 32.51 km/orë, shpejtësia më e lartë e regjistruar për lojtarët që shkelën në fushë gjatë atij takimi.

Sigurisht që kjo nuk është pak, madje është impresionuese për një futbollist pranë të 37-ave, aq më tepër kur mendon se “yje të tjerë kanë perënduar shumë më herët”, ndërsa Cristiano Ronaldo ka marrë përsipër sfidën të shkëlqejë sërish mbi “Teatrin e Ëndrrave”.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...