31.8 C
Skopje

Dëshpërimi i VMRO-DPMNE-së i shprehur shumë, urdhëruan shprehimisht dhe shpikën sondazh të ri

Pasi sondazhi i fundit i Brima konfirmoi nivelin e lartë të besimit që gëzonte kryeministri Zoran Zaev dhe koalicioni qeverisës i udhëhequr nga LSDM, opozita VMRO-DPMNE porositi me profesionalizëm një sondazh të manipuluar, i cili kërkon t’i portretizojë ata si një parti të rangut më të lartë.

Sondazhi nga agjencia e panjohur u shfaq vetëm në disa media pro-opozitare dhe u citua me shifra sipas të cilave VMRO-DPMNE dhe koalicioni i tyre kanë një vlerësim më të lartë se koalicioni LSDM.

Nuk ka asnjë informacion në lidhje me Agjencinë e supozuar që kreu sondazhin, dhe rezultatet e treguara në këtë sondazh të manipuluar të opozitës janë në kontrast të plotë me të gjitha sondazhet e publikuara nga agjencitë dhe organizatat përkatëse këtë vit.

Media pro-opozitare e publikoi këtë sondazh të diskutueshëm të njëjtën ditë pasi “Sloboden Peçat” publikoi sondazhin e Brimas, i cili konfirmon besimin e lartë të qytetarëve në kryeministrin Zaev dhe koalicionin qeveritar të udhëhequr nga LSDM.

TË FUNDIT

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...

Abdixhiku: Thellimi i bashkëpunimit me Greqinë, interes reciprok

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës,(LDK), Lumir Abdixhiku, të mërkurën e 29 qershorit, ka pritur në takim njoftues, shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë...

Pendarovski: RMV-ja përballet me kërcënime hibride ruse nga viti 2018-të

Maqedonia e Veriut vazhdon të përballet me kërcënimet hibride që vijnë nga Rusia, u shpreh presidenti Stevo Pendarovski, në hyrje të Samitit të NATO-s...