2.8 C
Skopje

Coel çmimin e fituar në ”Emmy Awards 2021” ia dedikoi të mbijetuarve të sulmeve seksuale

Aktorja dhe shkrimtarja 33-vjeçare, Michaela Coel mbajti një nga fjalimet më të paharrueshme në edicionin e 73 -të të ”Emmy Awards 2021”.

Coel fitoi çmimin ”Outlook Writing for a Television Limited Anthology Series” për serialin e saj të suksesshëm të ”I May Destroy You”.

33 vjeçarja, e cila luan personazhin kryesor, Arabella, mbajti një fjalim prekës në skenë, ndërsa çmimin që e fitoi ia dedikoi të mbijetuarve të sulmeve seksuale.

Aktorja ishte vetë një e mbijetuar e sulmit seksual, kështu përvojat e saj i shërbyen që t’i paraqiste edhe në ”I May Destroy You”.

Coel mundi për çmimin, Laura Donney (WandaVision), Scott Frank (The Queen’s Gambit), Chuck Hayward dhe Peter Cameron (WandaVision), Brad Ingelsby (Mare of Easttown) dhe Jac Schaeffer (WandaVision).

Ndryshe, Michaela Coel mbrëmjen e edicionit të 73-të të ”Emmy Award 2021”, u paraqit me një fustan të verdhë ndërsa kishte vendosur edhe disa aksesorë që i shkonin shumë me dukjen./21Media

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...