29.8 C
Skopje

Erkan Arifi përkujtoi ish kreun e Likovës, Vaid Saiti

Kryetari i komunës së Likovës Erkan Arifi përkujtoi sot ish kreun e kësaj komune Vaid Saiti. Arifi në një vjetorin e vdekjes së ish kreut Saiti vendosi kurora me lule tek varri i tij.

Postimi i plotë:

– Në 1 ( një ) vjetorin e ikjes nga botë, të Ish Kryetarit të Komunës së Likovës, z. Vaid Saiti, Kryetari aktual, z. Erkan Arifi, në prani të familjarëve të të ndjerit, vendosi kurora me lule tek varri tij.

– Vaid Saiti, jo vetëm për banorët e komunës tonë, por edhe më gjërë do të mbetet për jetë të jetëve i pa harrueshëm – i pa vdekshëm, pasi ai përveç se vendosi themelet e komunës, ka dhënë kontribut shumë të madh në zhvillimin e shoqërisë, e posaçërisht gjatë hapjes së Universitetit të Tetovës.

– E nderuara familje Saiti, jo vetëm ju, por e gjithë komuna gjithmonë do jemi faqebardhë e krenar me veprat e tij, pasi ai edhe pse më nuk është me ne fizikisht e sigurtë shpirti i tij çdoherë do jetë në parajsë, meriton respekt e vlerësim maksimal nga të gjithë pa dallim.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...