28.8 C
Skopje

Arrestohen edhe dy persona për pjesëmarrje në protestën e djeshme në Tetovë

Arrestohen edhe dy persona për pjesëmarrje në protestën e djeshme në Tetovë

Policia e Tetovës sot ndaloi edhe dy persona të tjerë për pjesëmarrje në protestën e djeshme në Reçicë të Vogël, kur një grup njerëzish u përpoqën të kalonin përmes një kordoni policor për të arritur në selinë e partisë politike BDI. Deri më tani, pesë persona janë privuar nga liria.

“Këtë mëngjes, dy persona të tjerë janë arrestuar, V.A. (lindur 1988) dhe A.S. (1991), të dy nga Tetova. Pesë personat u ndaluan në stacionin policor të Tetovës. Rasti është i dokumentuar dhe në koordinim dhe konsultim me Prokurorin Publik përgatitet një parashtresë e përshtatshme”, informon Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Policia nga SPB-Tetovë dje arrestuan një 52-vjeçar nga Tetova dhe një 31-vjeçar nga Kërçova, ndërsa në mbrëmje një 33-vjeçar nga Reçica e Vogël për shkak të përfshirjes së tyre në protestë

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...