23.8 C
Skopje

Ahmeti: Teutën nuk e tundojnë shpifjet dhe fyerjet banditeske!

Faton Ahmeti, drejtori i ri i Fondit Shëndetësor Republikan nga radhët e BDI-së përmes një postimi ka ngritur lartë fugurën e kryetares së Tetovës Teuta Arifi. Kjo e fundit ditën e djeshme ishte cak i fyerjeve nga disa protestues në Tetovë për rastin tragjik të spitalit modularë.

Teuta është e para, nuk e tundojnë shpifjet dhe fyerjet banditeske!- thotë Ahmeti.

Ja postimi i plotë:

Teutën e Ilirisë, Teutën e shqiptarisë, Teutën e Tetovës, nuk e tundojnë shpifjet dhe fyerjet banditeske!
Teuta, e para, në përfaqësim të gruas shqiptare në Maqedoni!
Teuta, e para, pranë vëllezërve dhe motrave në nevojë!
Teuta, e para, pranë dhe mes qytetarëve!
Jo rastësisht, Teuta është e para!

TË FUNDIT

Disenjatori me koleksione unike me motive shqiptare

Nisi që i ri të merret me artin dhe të bukurën, për të vazhduar që me sukses ta jetësoj këtë dhunti me kreativitet në...

FC Prishtina vazhdon me përforcime, tani me brazilianin Marclei Santos

FC Prishtina ka prezantuar transferimin e tretë brenda ditës së premte dhe të pestin në afatin kalimtar veror. Sulmuesi brazilian, Marclei Cesar Chaves Santos,...

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...