29.8 C
Skopje

Grubi: Procesi regjistrimit po ec mirë, 871.488 persona janë regjistruar

 

Zëvendëskryeministri i parë, Grubi jep një lajm të mirë nëpërmjet rrjetit social Facebook.

871.488 persona janë regjistruar deri më tani. Ky numër flet qartë se ky proces po zhvillohet pa pengesa.

Regjistrimi i popullsisë, amvisërisë dhe banesave është një operacion statistikor tejet i nevojshëm për Republikën e Maqedonisë së Veriut, përkatësisht realizimit të drejtë të politikave zhvillimore.

 

Diaspora vazhdon të regjistrohet në:

https://census.stat.gov.mk

 

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...