14.8 C
Skopje

Ganiu priti në takim kryetarin e Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja

Kryetari i Komunës së Çairit sot ka pritur në takim kryetarin e Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja.

Nderë dhe kënaqësi që sot isha nikoqir i kryetarit të Bashkisë së Elbasanit, z. Gledian Llatja.

Gjatë këtij takimi me mysafirin nga Shqipëria, mikun tim shumë të respektuar z.Llatja, bashkëbiseduam për çështje mjaftë të rëndësishme për dy institucionet tona që i drejtojmë, Komunën e Çarit dhe Bashkinë e Elbasanit dhe u dakorduam për thellimin e mëtejmë të bashkëpunimit.

Gjithashtu, u zotuam se do të angazhohemi edhe për realizimin e projekteve të përbashkëta në shumë fusha, që padyshim do të jenë tejet të dobishme për mirëqenien e qytetarëve të të dyja vendeve.

Në takimin e sotëm ishin të pranishëm edhe nënkryetari i Bashkisë së Elbasanit, Adi Qose dhe profesori Driton Kuçi.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...