32.8 C
Skopje

Zyrtare: Besart Berisha nënshkruan me Prishtinën

Klubi i futbollit, Prishtina ka njoftuar se ka nënshkruar me Besart Berishën.

Kryeqyteasit kanë vazhduar të përforcojnë skuadrën edhe pas fillimit të kampionatit.

Këtë e ka bërë të ditur klubi nga kryeqyteti përmes një postimi në Facebook, transmeton Klankosova.tv.

“Ëmbëlsira sa i përket afatit kalimtar është lënë për fund, Besart Berisha zbarkon te FC Prishtina. Sulmuesi me përvojë të madhe, Besart Berisha, është përforcimi më i ri i skuadrës sonë”, thuhet në njoftimin e Prishtinës.

Berisha ka përvojë të madhe në Gjermani, Norvegji, Danimarkë, Angli, Australi e Japoni.

Sulmuesi ka luajtur me Kombëtaren e Shqipërisë dhe Kosovës.

Berisha është gjithashtu golashënuesi më i mirë në Australi.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...