29.8 C
Skopje

Sonte derbi mes Liverpool dhe Milan në Ligën e Kampionëve

Gara më prestigjioze evropiane, ajo e Ligës së Kampionëve, do të vazhdojë me disa ndeshje tejet interesante, ndër to edhe derbi mes Liverpoolit dhe Milanit. Programin e sotëm do ta hapin dy ndeshje, ku me fillim nga ora 18:45 do të zhvillohen takimet mes Besiktas e Dortmund dhe Sheriff Tiraspol e Shakhtar Donetsk.

Përveç derbit mes Liverpoolit e Milanit, do të zhvillohet edhe derbi tjetër mes kampionit të Serie A Interit dhe gjigandit spanjoll Real Madridit.

Programi i plotë:

Grupi A

21:00 Club Brugge – Paris Saint-Germain (Stadiumi Jan Breydel)

21:00 Manchester City – RB Leipzig (Stadiumi Etihad)

Grupi B

21:00 Atletico Madrid – Porto (Stadiumi Wanda Metropolitano)

21:00 Liverpool – AC Milan (Stadiumi Anfield Road)

Grupi C

18:45 Besiktas – Borussia Dortmund (Stadiumi Vodafone Park)

21:00 Sporting CP – Ajax (Stadiumi Jose Alvalade)

Grupi D

18:45 FC Sheriff – Shakhtar Donetsk (Stadiumi i Sheriff)

21:00 Inter – Real Madrid (Stadiumi Giuseppe Meazza)

TË FUNDIT

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...

Rritje e infektimeve me COVID-19, 798 raste të reja brenda javës

Brenda javës, rastet me COVID-19 kanë shënuar një rritje në Kosovë duke arritur 798 raste të reja brenda javës. Përgjatë 24 orëve të fundit janë...