29.8 C
Skopje

Solli 9 milionë euro investim në Bogovinë, por Sela nuk e rikandidon Albon Xhemailin

U mundua që të arsyetojë përplasjet në degën e Bogovinës duke e lavdëruar kryetarin aktual të komunës por që nuk e rikandidoi përsëri.

I pyetur se çfarë ka ndodhur në degën e Bogovinës, Ziadin Sela ka thënë se komunën e Bogovinës e ka gjetur me borxhe dhe tash e ka me 9 milionë euro investime, por nuk e ka sqaruar se pse nuk e ka rikandiduar përsëri Xhemailin.

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...