18.8 C
Skopje

Paralajmëroi vendosjen e reciprocitetit, Vuçiç i përgjigjet Albin Kurtit

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti i cili paralajmëroi vendosjen e reciprocitetit me Serbinë.

Në një ceremoni të prezantimit të armëve dhe aparateve ushtarake të Ministrisë së Brendshme dhe ushtrisë serbe, ai u pyet nga gazetarët në lidhje me këtë deklaratë.

Vuçiç tha se Kurti e ka të pamundur të ndikojë në lëvizje irracionale.

“Për të ndikuar në lëvizje iracionale është absolutisht e pamundur. S’mund të ndryshosh asgjë këtu”, tha Vuçiç.

Kreu i shtetit serb pritet të takohet sot në Beograd me përfaqësuesit e listës serbe. m.v/abcnews.al

TË FUNDIT

FC Prishtina vazhdon me përforcime, tani me brazilianin Marclei Santos

FC Prishtina ka prezantuar transferimin e tretë brenda ditës së premte dhe të pestin në afatin kalimtar veror. Sulmuesi brazilian, Marclei Cesar Chaves Santos,...

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...