32.8 C
Skopje

Njihuni me ekipin fitues të Fatmir Izairit, kandidat i BDI-së në Zhelinë

BDI në Zhelinë tashmë ka përzgjedhur ekipin fitues në zgjedhjet vendore që do mbahen më 17 tetor me Fatmir Izairin në krye informon Tetovasot.

Ekipi i përzgjedhur nga struktura për listën e këshilltarëve.

Ky ekip si dhe të gjithë ata që na besuan dhe janë në krye të detyrave, skalitin kandidaturën time për Kryetar të Komunës së Zhelinës nga rradhët e BDI-së u shpreh Izairi .

1. SHEVAL SULEJMANI, Dëbërcë
2. ZEQIJE BAJRAMI, Trebosh
3. AJREDIN SADIKI, Llërcë
4. AIDA AVDIJA, Pallaticë
5. NASER MISLIMI, Strimnicë
6. ELEZ SEJDIJA, Cerovë
7. BEKIM SINANI, Grupçin
8. RIAN AMITI, Merovë
9. EMINE NEZIRI, Zhelinë
10. FATIHANA AVDIJA, Pallaticë
11. MUMIN XHELILI, Leshincë e Poshtme
12. AMINA DAUTI, Strimnicë
13. BLERIM FEJZULI, Uzurmisht
14. SIHANA ZULBEARI-LIMANI, Dëbërcë
15. GZIME ALILI, Zhelinë
16. SHEFAT ADILI, Trebosh
17. AMIRA ASHIMI, Zhelinë
18. FATIME SHABANI, Pallaticë
19. LABINOT TAHIRI, Trebosh

TË FUNDIT

Spasovski: Krimi është ulur për 8,31% në RMV

Në periudhën janar-20 qershor 2022, në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar gjithsej 10.834 vepra penale, njofton ministri i Punëve të...

Muhamed Useini i bashkohet FC Prishtinës

Muhamed Useini është lojtari i radhës që i bashkohet FC Prishtinës. Mbrojtësi nga Tetova ka luajtur me sukses për 3 vitet e fundit në...

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...