22.8 C
Skopje

Merko: Përfundoi edhe një projekt me sukses, asfaltuam rrugën “Kuzman Josifoski Pitu”

Projekti i radhës i përfunduar nga kryetari i Strugës, Merko është asfaltimi i njërës prej rrugëve e cila bën pjesë në projektet e parapara.

Është rikonstruuar rruga Kuzman Josifoski Pitu në Strugë. Këtë lajm të mirë për qytetarët e ka shpërndarë kryetari i Strugës, Ramis Merko.

Kuzman Josifoski Pitu – Strugë

TË FUNDIT

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...