2.8 C
Skopje

Kryeministri i Kosovës, Kurti i bën thirrje shqiptarëve të RMV-s të regjistrohen (Video)

Zëvendëskryeministri i parë, Grubi ka publikuar një video inçizim në profilin e tij në Facebook ku flet Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Ky i fundit bën apel që sa më shumë shqiptarë të bëhen pjesë e regjistrimit.
Edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka një mesazh të rëndësishëm për të gjithë ne!
Na fton që masovikisht të regjistrohemi duke kryer një obligim shumë të rëndësishëm qytetar!
Të gjithë bashkëqytetarët tanë nga diaspora që deri më tani nuk janë regjistruar, mund të regjistrohen deri më 30 Shtator përmes faqes: https://census.stat.gov.mk
https://www.youtube.com/watch?v=UWukzDOsCtQ

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...