31.8 C
Skopje

Grubi: 711.408 qytetarë të regjistruar, vazhdoni mos hezitoni

 

Grubi jep detaje nga numri i regjistruesve në RMV. Shifra ka arritur në 711.408 deri në orën 20:00.

711.408 qytetar janë regjistruar deri më sot në ora 20:00.

“Mos hezitoni, bëhuni pjesë e procesit të regjistrimit të popullsisë 2021”, shkruan Grubi në Facebook.

Të gjithë ju jeni dëshmi e një procesi që po zhvillohet në pajtim me Ligjin për regjistrimin e popullsisë, banesave dhe amvisërive.

Diaspora regjistrohet në: https://census.stat.gov.mk

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...