31.8 C
Skopje

410 raste të reja dhe 12 humbje jete si pasojë e Covid-19

12 persona kanë humbur betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë. Në raportin ditor është bërë e ditur edhe për 410 raste të reja pozitive nga testimi i 8789 mostrave.

Janë shëruar 1732 persona, duke e ulur numrin e rasteve aktive në 14 mijë e 501.

Rastet e vdekjes janë nga tre të grupmoshave mbi 80-vjeç dhe të grupmoshës 70-79 vjeç. Pesë të vdekur janë të grupmoshës 60-69-vjeçare dhe një i grupmoshës 50-59 vjeç.

Nga fillimi i pandemisë, betejën me virusin e kanë humbur 2845 persona. Janë regjistruar 158 mijë e 28 raste, nga të cilët 140 mijë e 682 janë shëruar.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...