22.8 C
Skopje

Apeli i Kryeministrit Rama për tu regjistruar

Zëvendëskryeministri i parë, Grubi në profilin e tij në Facebook ka shpërndarë një video ku flet Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama për regjistrimin që po ndodh në vendin tonë.
Rama u shpreh: “Deri dje shqiptarët trajtoheshin si kategori e dytë edhe pse pa popullin shqiptar nuk ka Maqedoni”.
Apel nga kryeministri Edi Rama për tu regjistruar dhe për tu bërë pjesë aktive e procesit të regjistrimit.
Mos e leni pa u regjistruar ju dhe familja juaj.
Diaspora gjithashtu mund të regjistrohet në: https://census.stat.gov.mk

TË FUNDIT

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...