572 raste me Covid brenda 24 orëve dhe 30 humbje jete

0
85

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 694 pacientë, ndërsa betejën me virusin Covid-19 e kanë humbur 30 persona. Raste aktive në vend janë 12.893.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here