14.8 C
Skopje

Solskjaer insiston se Ronaldo nuk do të luajë çdo ndeshje

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, tha se Cristiano Ronaldo nuk do të luajë çdo ndeshje, ashtu siç po presin të gjithë.

Ronaldo pati një fillim të furishëm me dy gola në debutim për herë të dytë kundër Newcastle United, duke treguar se do të jetë e vështirë për Solskjaerin ta lërë atë jashtë formacionit të tij.

Por, norvegjezi këmbënguli se do të ketë ndeshje që Ronaldo do të mungojë, për shkak që ta mbajë 36 vjeçarin të freskët.

Solskjaer u pyet nëse është e pamundur të lërë Ronaldon jashtë pas dy golëshit të tij në Old Trafford të shtunën, shkruan goal, transmeton Klankosova.tv.

“Gjëja me Cristianon është se ai kujdeset për veten aq shumë saqë e di se do të rikuperohet shpejt dhe ai ka pasur një para-sezon”, tha trajneri i United.

“Sigurisht që ka një lojë të martën kundër Young Boys. Ne do të shohim se çfarë do të bëjmë. Por jo, nuk është e pamundur ta lini atë jashtë. Ai është 36 vjeç, Mason Greenëood është 19, kështu që është e njëjta gjë, unë duhet të menaxhoj minutat e tij, dhe unë gjithashtu duhet të menaxhoj minutat e një 36-vjeçari gjithashtu”.

“Mendoj se duke parë Raphael Varane dhe Cristiano që po vijnë, i ngritën vetullat të gjithëve sepse ata janë fitues, ata kanë fituar gjithçka që ka për të fituar dhe ata i vënë vetes kërkesa që djemtë e rinj, pjesa tjetër e ekipit, i shikojnë ata dhe mendoni: ‘Kështu qëndroni në krye’”.

“Pra, do të jetë mirë për të gjithë dhe ka konkurrencë për vendet që është e mrekullueshme për mua të shoh”.

Skuadra fluturon për në Zvicër të hënën përpara ndeshjes së parë të sezonit në Ligën e Kampionëve. Ata luajnë me Young Boys të martën në mbrëmje në ndeshjen e tyre hapëse të Grupit F.

Nëse Ronaldo luan ai do të barazonte nivelin rekord të të gjitha kohërave të paraqitjes në Ligën e Kampionëve të vendosur nga Iker Casillas në 177 ndeshje.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...