29.8 C
Skopje

Qyteti i Shkupit: Të mërkurën fillon dezinfektimi kundër mushkonjave

Qyteti i Shkupit i njofton qytetarët se më 15.09.2021 (e mërkurë) do të fillojë dezinfektimi ajor kundër mushkonjave dhe tokësor në zonën e qytetit të Shkupit. informojnë se spërkatja ajrore kundër mushkonjave do të kryhet më 15.09.2021 (e mërkurë) dhe më 16.09.2021 (e enjte), në orët e para të mëngjesit.

“Dezinsektimi tokësor i mushkonjave do të bëhet nga 15.09.2021 (e mërkurë) deri më 19.09.2021 (e diel), në periudhën nga 22 deri në orën 03, të nesërmen. Nëse kushtet e motit nuk lejojnë spërkatjen, dezinfektimi ajror do të kryhet ditën e parë pasardhëse, kur kushtet e motit janë të favorshme, në të njëjtën kohë.Bletarët informohen që të marrin masat e nevojshme për mbrojtjen e bletëve në kohë”, thonë nga Qyteti i Shkupit.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...