2.8 C
Skopje

Real Madridi i fortë për Celta Vigon, Hat-trick nga Benzema

Real Madrid ka marrë një fitore që përkundër rëndësisë së pikëve, del të jetë e rëndësishme për mentalitetin e skuadrës.

‘Los Blancos’ kanë shënuar një fitore me rezultatin 5:2, edhe pse dy herë gjatë ndeshjes ishin në disavantazh, shkruan Periskopi.

Celta Vigo zhbllokoi rezultatin qysh në minutën e 4’ të takimit, me anë të Santi Mina, i cili shfrytëzoi një gabim në mbrojtjen madrilene.

Karim Benzema reagoi 20 minuta më vonë për të rikthyer balancet në rezultat, por Cervi i Celtas shënoi përsëri për të kthyer epërsinë e mysafirëve, të cilët në pauzë shkuan me epërsi 1:2.

Në pjesën e dytë, Ancelotti pati ide të tjera që nuk kapeshin nga Celta. Real Madrid shënoi qysh në minutën e 47’ me Benzema për të barazuar në 2:2, kurse Vinicius JR përmbysi rezultatin në 3:2, që njëkohësisht ishte epërsia e parë e Realit në këtë ndeshje.

Minuta në këtë ndeshje pati edhe për Eduardo Camavinga, i cili ndonëse luajti pak, arriti të shënonte gol në minutën e 72’, për të bërë më të mirë debutimin e tij.

Karim Benzema kompletoi het trikun e tij në minutën e 87’ të takimit kur shënoi nga penalltia që u fitua nga Vinicius.

Reali tashmë numëron 10 pikë në krye të tabelës, kurse Celta Vigo mbetet me vetëm një pikë të fituar. /Periskopi/

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...