14.8 C
Skopje

Gjithësej 300 kandidat për kryetar komunash në RMV

Qyteti i Shkupit ka më shumë interes, pasi kanë aplikuar deri në 12 kandidatë për kryetarë komunash.

Komisioni Shtetëror Zgjedhor shpalli një listë të kandidatëve për kryetarë komune, një ditë pas afatit deri në të cilin ata mund të regjistroheshin në KSHZ.
Lista përfshin gjithsej 297 kandidatë për kryetarë të 80 komunave dhe Qytetin e Shkupit. Më shumë kandidat të paraqitur për kryetarë komunash ka për Qytetin e Shkupit, deri në 12.

KSHZ -ja ende po përpunon kandidatët për anëtarë të këshillit komunal.

Zgjedhjet lokale janë caktuar për 17 tetor.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...