-4.2 C
Skopje

Nuk u lejua të futet në aeroplan se ishte me vonesë, gruaja raporton rrejshëm se ka bombë

Një grua nga Chicago është arrestuar në aeroportin e Floridas, pasi që kishte dhënë një alarm të rrejshëm që brenda aeroplanit ka bombë.

Marina Werbitsky, 46-vjeçe, u arrestua të hënë në aeroportin ndërkombëtar Fort Loderdale, është bërë e ditur nga zyra e sherifit lokal, transmeton Telegrafi.

Werbitsky i kishte thënë personelit se në çantën e saj që akoma ishte ne aeroplan gjendet një bombë – kurse tërë këtë e bëri vetëm pse nuk i është lejuar të futet në fluturake pasi ishte vonuar.

Megjithatë ajo u arrestua menjëherë, kurse aeroplani u bë gati për t’u ngritur në ajër. Kjo u mundësua kur autoritetet e kontrolluan dhe nuk gjetën asgjë brenda – duke kuptuar se ishte alarm i rremë.

TË FUNDIT

Aksidenti në Bullgari / Shoferi shpallet fajtor

Shoferi i autobusit është shpallur fajtor për aksidentin e rëndë që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 45 shtetas të Maqedonisë së Veriut, me...

Grubi: Filmi ZGJOI po na bënë krenarë të gjithëve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi ka shprehur përkrahjen për filmin ZGJOI i cili po konkuron...

Grubi: Presidenti Radev përshëndeti seancën e përbashkët Sofje-Shkup

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në rrjetin social Facebook ka njoftuar opinionin e gjerë për...

Reagon Muamed Sejdini: Shpërthimi para shtëpisë së Dukës, një akt i shëmtuar!

Shpërthimi me tritol në shtëpinë e presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ka ngjallur reagime nga më të shumtat nga njerëz të skënës së sportit...

Maqedonia e Veriut shënon përparim në luftën kundër korrupsionit

Pas rezultatit më të keq të vitit të kaluar dhe vendit të 111-të në listën e perceptimit të korrupsionit, Maqedonia këtë vit po përparon...