2.8 C
Skopje

Babai dhe i biri invalid nga fshati Siniçan i Tetovës në mesin e viktimave nga tragjedia

Tragjedia që goditi mbrëmë spitalin modular në Tetovë, dhe nga ku mbetën të vdekur 14 persona tani të konfirmuara edhe nga prokuroria dhe ministri i shëndetësisë, po identifikohen edhe viktimat nga kjo ngjarje e kobshme dhe e trishtë.

Familjarët dhe miqtë e viktimave po shpërndajnë fotografitë e të ndjerëve, dhe në mesin e tyre janë edhe babai bashkë me të birin nga fshati Siniçan i Tetovës.

Fotografia e fundit që ata e bënë nga spitali modular nga Qendra Kovid është kjo fotografi të shtrirë afër njëri tjetrit dhe të kapur dorë për dore duke shpresuar për shërim.

Por, ky ishte edhe momenti i fundit i tyre, që pas së cilës në mbrëmjen e të së mërkurës ishte fatale dhe në të cilën gjetën vdekjen nga zjarri i madh mes 14 viktimave tjerë.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...