19.1 C
Skopje

Ata që zgjohen herët, fitojnë më shumë…

Disa studime të kryera nga Amerisleep zbulojnë se njerëzit që zgjohen në mëngjes kanë nivel produktiviteti, page dhe cilësi jete më të lartë krahasuar...

Kurti nga Zvicra: Jemi komb i fuqishëm me dy...

Në takimin me kryemistrin Kurti në Konsullatën e Kosovës në Cyrih morën pjesë aktivistë politikë shqiptarë në Zvicër, politikanë të përfaqësuar në parlamentet dhe...

Vajza e Lutfi Hazirit na prezanton të dashurin

Kënga Haziri para pak çastesh publikoi një fotografi të re. Ajo në krah ka partnerin e saj të cilin nuk i ka etiketuar emrin. Megjithatë ata...

Maqedoni

Sport

Marketing

TË FUNDIT

Vajza e Lutfi Hazirit na prezanton të dashurin

Kënga Haziri para pak çastesh publikoi një fotografi të re. Ajo në krah ka partnerin e saj të cilin nuk i ka etiketuar emrin. Megjithatë ata...

Nuredini: Problemin me mbeturinat do ta zgjidhim me paratë nga BERZH-i

Me paratë e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të ndërtohen landfille rajonale me stacione transferimi dhe do të prokurohen kontejnerë dhe kamionë...

Grubi: Ftoj shqiptarët e Luginës masovikisht ta përkrahin Shaip Kamberin

Zëvendëskryeministri i parë Grubi ka bërë thirrje për ta përkrahur Shaip Kamberin, nga të gjithë shqiptarët e Luginës që edhe njëherë të merr vend...

Ali Ahmeti: Ftoj të gjithë shqiptarët e Luginës ta përkrahin Shaip Kamberin

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka bërë thirrje për ta përkrahur Shaip Kamberin nga Lugina dhe koalicionin "Koalicioni i shqiptarëve të Luginës" i cili...

Besimi: Qytetarët të shpenzojnë energjinë, çmimet nuk janë të qëndrueshme në këtë nivel

Gjatë Covid-it, u fol për një normalitet të ri ekonomik për të kaluar kriza të ndryshme, pas inflacionit Covid dhe tani lufta në Ukrainë....

RAJON

Kurti nga Zvicra: Jemi komb i fuqishëm me dy shtete ende...

0
Në takimin me kryemistrin Kurti në Konsullatën e Kosovës në Cyrih morën pjesë aktivistë politikë shqiptarë në Zvicër, politikanë të përfaqësuar në parlamentet dhe...
Marketing

Botë

Ata që zgjohen herët, fitojnë më shumë…

Disa studime të kryera nga Amerisleep zbulojnë se njerëzit që zgjohen në mëngjes kanë nivel produktiviteti, page dhe cilësi jete më të lartë krahasuar...

Futbollisti i njohur Agim Ibrahimi e mbrojti me sukses punimin e magjistraturës në Fakultetin e Kulturës Fizike në UT

Futbollisti i njohur Agim Ibrahimi e mbrojti me sukses punimin e magjistraturës në Fakultetin e Kulturës Fizike në UT. Agim Ibrahimi, krahas shumë sukseseve në...

Në Ditën e Fitores mbi Fashizmin, kthimi te Gebelsi!

Nëntë Maji nuk është date e rëndomtë. Ajo është Dita e Fitores mbi Fashizmin. Sepse, më 9 maj të vitit 1945, Gjermania naziste nënshkroi...

KULTURË

Regjisori Plakolli proteston para Qeverisë, akuzon ministrin Çeku për dallavere në konkursin publik

Regjisori i njohur, Sokol Plakolli, ka protestuar të mërkurën pranë Qeverisë së Kosovës i pakënaqur me konkursin për udhëheqës artistik në Teatrin Kombëtar të Kosovës, raporton...