Grubi pret në takim shefin e ri të OSBE-së, ambasadorin Wahl

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, sot ka pritur në takim shefin e ri të Misionit të OSBE-së në Shkup, ambasadorin Kilian Wahl. Gjatë takimit është biseduar për situatën...

Grubi pret në takim shefin e ri të OSBE-së, ambasadorin Wahl

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem...

Përleshje në parlamentin turk; plagoset deputeti i opozitës, dërgohet në spital

Një anëtar i partisë opozitare turke është plagosur ...

Alarmohet Franca, Mbape nuk stërvitet me ekipin

Kilian Mbape nuk ka marrë pjesë të martën, në...

Maqedoni

Sport

Alarmohet Franca, Mbape nuk stërvitet me ekipin

Kilian Mbape nuk ka marrë pjesë të martën, në stërvitje me pjesën tjetër të skuadrës katër ditë para ndeshjes së vlefshme...

“Bild” zbulon arsyen e përçarjes në kampin e Gjermanisë

Eliminimi i hershëm i Gjermanisë nga Kupa e Botës 2022 nuk ka shkuar pa u hetuar nga mediat gjermane. Raportime të...

Brazili fiton dhe dëfrehet, tani i pret Kroacia në çerekfinale

Brazili fiton dhe dëfrehet, duke rritur edhe më shumë kuotat e të qenit favorit në kupën e botës. Selecao mposhti...

Portugalia me një këmbë në çerekfinale, luzitanët shënojnë 2 gola për 4 minuta

Portugalia me një këmbë në çerekfinale, luzitanët shënojnë 2 gola për 4 minutaA R06.12.2022 321 Less than a minutePortugalia është...

Rajon & Bota

Përleshje në parlamentin turk; plagoset deputeti i opozitës, dërgohet në spital

Një anëtar i partisë opozitare turke është plagosur ...

Arrestohen 25 anëtarë të grupit që dyshohej se po planifikonte grusht-shteti në Gjermani

Pas bastisjes së dhjetëra lokacioneve në 11 shtete...

Mediat serbe “shpërthejnë” ndaj Don Xhon, çfarë shkruhet për reperin e njohur

Ende po përflitet për ndeshjen Zvicër-Serbi. Së fundmi, mediat...

Marrëdhëniet midis dy vendeve/ Pas Samitit të BE, Rama takim me homologun grek, Mitsotakis

Kryeministri Edi Rama priti në një takim homologun...

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me...

OBSH ndryshon emrin e lisë së majmunëve

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi sot se po prezanton termin “mpoks” si sinonim i lisë së majmunit dhe u bëri thirrje të gjitha...

Lajmet e fundit

Grubi pret në takim shefin e ri të OSBE-së, ambasadorin Wahl

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem...

Përleshje në parlamentin turk; plagoset deputeti i opozitës, dërgohet në spital

Një anëtar i partisë opozitare turke është plagosur ...

Alarmohet Franca, Mbape nuk stërvitet me ekipin

Kilian Mbape nuk ka marrë pjesë të martën, në...

“Bild” zbulon arsyen e përçarjes në kampin e Gjermanisë

Eliminimi i hershëm i Gjermanisë nga Kupa e Botës...

Mediat serbe “shpërthejnë” ndaj Don Xhon, çfarë shkruhet për reperin e njohur

Ende po përflitet për ndeshjen Zvicër-Serbi. Së fundmi, mediat...

Showbiz

Vali Corleone kërcënon Kozakun me gruan shtatzënë dhe bebin: O lepur, ua pres fytin

Duket se risia e TikTok më ‘duele’ në video LIVE ka marrë aq famë në shqipëri saqë po krijohet një “jetë paralele” më të...

Tringa Avdiu, talentja e vogël që po mahnit me orë mësimi (Video)

Vizatimi, pikturimi dhe ngjyrosja janë një pasion i saj. Bëhet fjalë për Tringa Avdiu, talenten e re nga Kumanova, e cila duket se premton...

Reealt vjen me projektin unik ‘Shuj’

Reealt, artisti i talentuar i skenës muzikore shqipe, ka ardhur me projektin e ri. Në kanalin Youtube, ai ka hedhur këngën e titulluar 'Shuj'. Teksti i këngës...

Klevis VS Kastro: Një diskurs filozofik me artistin Kastro Zizo

Kastro Zizo (Klevis Bega), është një ndër artistët shqiptarë më të kërkuar të industrisë së muzikës, showbizit dhe entertainment me famë botërore. Kastro vazhdon...